Pharmacy Refrigerator PRQ 8010
Under-Counter Pharmacy Refrigerator PRQ 8010 is climate class N type, micro-processor controlled equipped with LED lights for parameters observation, 40C cooling performance and alarm failure systems ensuring the efficiency and reliability of the product.
| Capacity | 55L |
| Temperature Range | 2°C to 8°C |
| Ambient Temperature | 10°C ~ 32°C |
| Interior Dimensions (W*D*H) | 444*440*404 mm |
| Shelf Number | 2 |
| Rated Power | 116.5W |
| Input Power | 141W |
| Power Consumption | 1.5kWh/24hr. |
| Insulation Thickness | 50mm |
| Current | 0.64A |
| Power Supply | 220V/50Hz; 220V/60Hz; 110V/60Hz |
| Exterior Dimensions (W*D*H) | 540*560*632 mm |
| Package Size (W*D*H) | 580*600*685 mm |
| Net Weight | 35kg |
| Gross Weight | 38kg |