-25°C Chest Freezer CFQ 2002
-25°C Chest Freezer CFQ 2002 is N climate class unit with thicker insulating layer improves the effect of thermal insulation. Adjustable wheels for easy installation and leveling of unit.
| Capacity | 508L |
| Temperature Range | -10°C to -25°C |
| Ambient Temperature | 16°C to 32°C |
| Insulation Thickness | 70mm |
| Casters | 6 (2 caster with brake) |
| Power Consumption (KWh/24hr) | 2.11 |
| Rated Power | 220W |
| Input Power | 320W |
| Current | 1.45A |
| Internal Material | Powder coated material |
| External Material | Powder coated material |
| Internal Dimensions (W*D*H) | 1504*545*673mm |
| External Dimensions (W*D*H) | 1650*735*880mm |
| Packaging Dimensions (W*D*H) | 1705*780*945mm |
| Net Weight | 74kg |
| Gross Weight | 86kg |
| Power Supply | 220V/50Hz |